SOS sbírka na pomoc Hodonínsku a Břeclavsku
28. června 2021 Aktuality

SOS sbírka na pomoc Hodonínsku a Břeclavsku

Přírodní katastrofa, která na jižní Moravě nejvíce zasáhla Hodonínsko (Lužice, Mikulčice, Hodonín, Pánov) a Břeclavsko (Hrušky, Moravská Nová Ves) zvedla nevídanou vlnu solidarity s oběťmi a postiženými obcemi. Na pomoc občanům postiženým řáděním tornáda lidé prostřednictvím několika sbírek během pár hodin poslali desítky milionů korun. Částky přitom raketově stoupají. Odpoledne lidé přispívali tempem přes 10 milionů za hodinu.

Až postižená místa opustí těžká technika, která má za úkol odstranit největší spoušť, přijde na řadu „jemnější“, neméně důležitá pomoc lidských rukou.

Proto Charita Kyjov vyhlašuje

MATERIÁLNÍ A POTRAVINOVOU SBÍRKU

pro regiony Hodonínska a Břeclavska, které byly ve čtvrtek 24. června 2021 postiženy ničivou živelnou pohromou.

Do sbírky můžete přispět především:

  • sortimentem drogerie, čistícími prostředky, hygienickými a toaletní potřebami
  • trvanlivými potravinami, vitamíny, dětskou stravou, plenami, balenou vodou, nealkoholickým pivem 
  • oblečením, obuví, ručníky, ložním prádlem apod.
  • a dalším materiálem jako např.: kbelíky, hadry na podlahu, lopaty (železné), košťata, desinfekce na podlahy, prodlužky 2,5 25m, powerbanky, svítilny, silnější svítilny na osvětlení baráku - ochrana proti krádežím, kolečka na suť, hřebíky 90tky, akuvrtačky, tesařská kladiva, sponkovačky, vruty 5x40-70, vruty 6x40-80, sekery, ruční pilky, elektrocentrály a další…

Svoje příspěvky můžete průběžně odevzdávat v sídle Charity Kyjov, třída Palackého 195, 697 01 Kyjov od pondělí do pátku v době od 9:00 do 15:00 hodin. Evidencí a koordinací této sbírky je pověřena p. Denisa Šmehlíková, DiS., tel. 724 353 902.
Do středy 30. 6. včetně ji zastupuje Bc. Jitka Rybová, DiS., tel. 607 673 275.

V případě, že byste se chtěli do pomoci zapojit také osobně jako dobrovolník, hlaste se u Mgr. Petry Hradilové, tel. č.: 777 128 849

Za poskytnutou pomoc předem děkujeme!